Co robić, aby uniknąć depresji w pracy?

Zawsze w pracy miałem depresją, a w szczególności gdy bylem sam na zmianie i wtedy to czułem, że wszystkie czynności, które miałem wykonywać przerastały moje siły psychiczne. Obecnie mam depresję związaną z ostatnim zatrudnieniem. Chodzę na oddział dzienny psychiatryczny i jestem na lekach. Moje pytanie brzmi: co robić by nie popadać w depresje w zakładzie pracy, gdyż często mi się to zdarzało.

Witam!
Uczestnictwo w psychoterapii oraz farmakoterapia dają dobre efekty w leczeniu depresji. Jednak te efekty nie są widoczne od razu, przychodzą stopniowo. Warto, żeby uczestniczył Pan w zajęciach na oddziale dziennym regularnie i stosował się do zaleceń lekarza psychiatry i psychologa. Proszę także porozmawiać ze swoim terapeutą na temat Pana problemów w pracy. Dzięki takiej informacji terapeuta będzie mógł odpowiednio dostosować swoje metody do Pana potrzeb.
Należy mówić o wszystkich swoich problemach i trudnościach. Leczenie (zarówno farmakologiczne, jak i psychoterapia), mają na celu pomóc Panu powrócić do sprawnego funkcjonowania, w tym do pracy. Dlatego ważne są informacje na temat trudności zarówno sprzed rozpoczęcia leczenia, jak i o tych, które pojawiają się w trakcie terapii. Wtedy osoby, które Panu pomagają w powrocie do zdrowia będą mogły dostosować swoje działania do Pana potrzeb i wspólnie z Panem pracować nad rozwiązaniem problemów oraz zmniejszeniem lęku.

Pozdrawiam