Co robić przy tych dodatkowych skurczach serca?

Witam. Od lipca mam skurcze dodatkowe z kilkoma dniami przerwy. Usg serca w porządku. Wszystko ok. Badania wsyztskie porobione i Ok. Dzisiaj mam hoktera założonego. Akurat mam te skurcze nasilone nawet 3,4 dodatkowe na minute. Kardiolog jakiś czas temu jak byłam umawiana na holtera mówiła, że wolałaby zebym w tym dniu nie brała leków. (Doraznie jak są nasilone mam propranalol 10mg). Ale mam ich dosyć dużo i nie wiem co robić. Boję się, żeby mi się nic Od nich nie stało jak ich nie wyciszę. Z kardiologiem nie mam teraz kontaktu. Brać ten propranalol czy nie brać?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Zawał serca

Każdego dnia w Polsce około 300 osób ma zawał serca. Co wywołuje zawał serca mięśniowego oraz jak wygląda jego późniejsze leczenie? Na zadane pytania, odpowiedzi udziela profesor Zbigniew Gaciong.

Witam.Wszystko zależy jakie to skurcze i ile,ale zakładając,że poza tym wszystko w porządku to tak jak ja to wyczuwam nie badając Pani,raczej przestać na nie zwracać uwagę,ewentualnie brać niewielkie dawki Propranololu,lub lepiej jakiegoś bardziej selektywnego beta-blokera.Pilnować diety bogatej w potas i magnez.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty