Co robić z bólem zęba podczas nagryzania?

Zab bolal na nagryzanie, nic nie pomagalo,obciązony byl licówką,zdecydowano leczenie kanalowe. Po wsadzeniu lekarstwa ból ustąpil,po wypelnieniu kanalów nastapil potworny rozrywajacy ból,znowu wyrzucenie preparatu ponownie lekarswo i znowu ból ustapil ,wypelniono kanaly znowu to samo..ból na nagryzanie i stukanie i w nocy...mam juz dosc zmienialam lekarza stracilam pieniadze, zrobiono tomograf bo sugerowlaam zlamanie pionowe korzenia czy pekniecie ,tomograf wykazal jakas dziwna czarna plame niby dodatkowy kanal niewypelniony.. pootwarciu setnym zeba pod mikroskopem lekarz nie mógl znalesc tego co pokazal tomograf.. zmianil zdanie ze moze to jakiś pechrzyk powietrza,...co tu sie dzieje prosze nie pisac prosze zmienic lekarza bo bylam u czterach nie mam juz pieniedzy.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

czarna plama na tomografii może być oznaką skomplikowanego przypadku, ale nie musi oznaczać konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy. Lekarz może zaproponować różne opcje leczenia, w tym ponowne leczenie kanałowe, wykonanie dodatkowych zdjęć rentgenowskich, wykonanie skaningowej mikroskopii w celu uzyskania bardziej szczegółowego obrazu, lub nawet zabieg chirurgiczny, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Ważne jest, aby w miarę możliwości skonsultować się z doświadczonym stomatologiem, który będzie w stanie postawić właściwą diagnozę i zaproponować skuteczne leczenie. Warto również zwrócić uwagę na to, aby wybierać lekarzy z dobrymi opiniami i doświadczeniem w leczeniu skomplikowanych przypadków.

Listę doświadczonych stomatologów znajdzie Pani w linku poniżej:

https://ranking.abczdrowie.pl/s/stomatolog

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.