Co robić z dusznością podczas wdechu?

witam od 3 tyg. duszności przy głebokim wdechu, wydzielina spływająca po tylniej ścianie gardła. Wyniki ob, CRP, morfologia poprawna. Choruję na gerd. wyniki gazometri: obniżony poziom TCO2-19,7 norma 22, hhb-3,9 norma mniej niż 2, FSHUNT-8,6 NORMA DO 6, pozostałe parametry poprawne. Krew z palca nie na czczo. Proszę o inf. czy są powody do niepokoju?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani obawy związane ze stanem zdrowia. Aby móc wykluczyć poważniejsze schorzenia, należałoby rozszerzyć diagnostykę o takie badania, jak: rtg klatki piersiowej, USG jamy brzusznej, a także oznaczenie poziomu prób wątrobowych, kreatyniny, i elektrolitów. Można również powtórzyć pełną morfologię oraz wskaźniki zapalne.

Mając wyniki badań, lekarz będzie mógł na wizycie stacjonarnej ocenić Pani stan zdrowia i zalecić właściwe leczenie. Możliwe, że jest to powikłanie po przebytej infekcji w przeszłości lub rozwijająca się nowa.

Niemożność swobodnego oddychania może wynikać z chorób zapalnych płuc, jak i zwłóknienia. Taki stan na pewno jest do dalszej obserwacji. Równocześnie wskazane wyniki badań gazometrii należałoby w pierwszej kolejności umówić z lekarzem internistą. Wartości odchyleń nie są znaczne, ale każdą nieprawidłowość powinno się skonsultować.

Życzymy Pani dobrego samopoczucia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/dusznosci-w-klatce-piersiowej

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pluc

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-oddychaniem-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.