Co robić z lękiem przed myszami?

Paniczny strach przed myszami. Od kiedy pamietam, bardzo boje się myszy. Wystarczy, że usłyszę dźwięki podobne do gryzienia czegoś przez muszę i już trzęsą mi się dłonie, ciężko mi się oddycha i mam ochotę uciec jak najdalej od źródła dźwięku. Jakiś czas temu jedna zamieszkała w mojej sypialni. Gdy ją zobaczyłam- krzyk, płacz, cała się trzęsłam i nie mogłam się uspokoić. Sama nie wchodziłam do tego pomieszczenia sama puki się nie złapała w łapkę i miałam pewność, że nic już tam nie ma. Mieszkam na wsi i jest to nieuniknione, że mogę je spotykać. Co mogę zrobić, żeby uniknąć tej paniki. Szynszyle, chomiki itp są mi nie groźne.
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Mgr Anna Kasprzak Psycholog
34 poziom zaufania

Droga Autorko,

problem, który związany jest z lękiem przed myszami fachowo nazywa się musofobią. Wbrew pozorom jest on dość często spotykamy i może rozwijać się niemal przez całe życie. Niekiedy jedna sytuacja jest wstanie wywołać u nas bardzo silną reakcję. Z tego co piszesz, jest to lęk który mocno przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu i sprawia wiele trudności. Rozumiem, że jest to ogromny ciężar wywołujący sporo emocji.

W takim wypadku najlepiej udać się na terapię. Zalecam skorzystanie z pomocy specjalisty. Najlepiej aby była to osoba specjalizująca się z problemem fobii. Dzięki temu będzie wstanie w kontrolowanych warunkach, stopniowo i zgodnie z rytmem, nauczyć Cię funkcjonowania w chwilach, gdy pojawi się lęk. Również terapia w nurcie poznawczo-behawioralnym jest tutaj dobrym tropem. Podczas jej trwania, przede wszystkim zrozumiesz swoje emocje, rozpoznasz stan zagrożenia, a także znajdziesz dopasowane do siebie rozwiązanie.

Mocno trzymam kciuki za powodzenie terapii i znalezienie sposobu poradzenia sobie z tym problemem!Zapraszam na moją stronę - https://www.facebook.com/Anna-Kasprzak-psycholog-i-animator-kultury-110965181347610/?ref=pages_you_manage

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty