Co robić z tą wydzieliną okolic odbytu?

Hej, witam. Mam pewien problem z "odbytem" Problem polega na tym, że z przyzwyczajenia jak nosze bokserki to nosze je zawsze w taki sposób, ze materiał pośrodku wsadzam między pośladki co kończy się mokrą częścią tych bokserek w tym miejscu,, wydalanie się w normie,, bez bólu okolic odbytu czy brzucha. Czy taki objaw to coś niepokojącego? Dodam tylko, że waże 115kg przy wzroście 198cm i również dodam, że okolice tyłka i odbytu nie są przezemnie golone, głównie takie objawy zauważam po dłuższym chodzeniu czy wysiłku.czy to może być zwykły pot? Jak bokserki dam w zwykły sposób czyli bez wsadzania między to wydaje mi się, że nic się nie dzieje.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Trudno ze względu na odległość, ocenić dokładnie przyczynę takiej dolegliwości oraz ogólny stan Pana zdrowia.

Proponujemy w związku z tym konsultację z lekarzem internistą lub proktologiem, który po dokładnym badaniu przedmiotowym będzie mógł zdecydować o dalszej diagnostyce oraz ewentualnym leczeniu.

Istnieje przypuszczenie, że obecność pewnej wydzieliny w okolicach odbytu może być spowodowana sposobem noszenia bielizny. Istotny jest też rodzaj materiału, z którego jest wykonana.

Jeżeli zaobserwował Pan takie przypadłości, należałoby zmienić technikę noszenia bielizny, aby poprawić swój komfort życia.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/odbyt

https://portal.abczdrowie.pl/zwezenie-odbytu

https://portal.abczdrowie.pl/bol-odbytu-przyczyny-objawy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.