Co robić z taką wydzieliną z odbytu?

Witam. Mam 21 lat i odkąd pamietam, mam „problem” z gazami. Czasami zdarzy mi się puszczać bąki, któremu towarzyszy śluz/ wodna wydzielina i mam mokrą bieliznę, a czasami minimalne resztki kału. Nie jest to zawsze, krew się nie pojawia, aczkolwiek bardzo zastanawiające. Dodam, że nie boli mnie przy tym brzuch, ale czuje że mi się przelewa w żołądku. Jem zdrowo, unikam gazowanych napoi, a jednak takie sytuacje mnie spotykają i są bardzo niekomfortowe. Na nic nie choruję.. chyba- Czy powinnam się martwić? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przyczyn opisywanych przez Panią objawów może być wiele. Na początku należy wspomnieć, że mogą być one spowodowane niezdrowym stylem życia. Zła dieta, brak ruchu i siedzący tryb życia może sprzyjać takim sytuacjom.

Powinna Pani także wykluczyć ewentualne czynniki chorobowe. Warto udać się do proktologa, który będzie w stanie sprawdzić, czy nie pojawiły się u Pani między innymi polipy jelita grubego, czy schorzenie szczeliny odbytu.

Zalecamy także wykonanie badanie kolonoskopii.

Więcej informacji dotyczących podobnych problemów można znaleźć w materiałach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadczy-wydzielina-z-odbytu-po-wyproznieniu

https://portal.abczdrowie.pl/polipy-jelita-grubego

https://portal.abczdrowie.pl/szczelina-odbytu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.