Od czego zależy wybór metody leczenia hemoroidów?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety wymienione przez Panią objawy mogą świadczyć o nawrocie choroby. Szczelina odbytu powoduje nie tylko dolegliwości bólowe w okolicy odbytu, ale również krwawienie lub pieczenie przy defekacji, uczucie parcia na stolec lub swędzenie tych okolic. Czasem chorzy zauważają pojawienie się wydzieliny z odbytu.

Ból w okolicy kości ogonowej, o którym Pani wspomina może promieniować aż na podbrzusze lub krocze. Najlepiej byłoby udać się do lekarza, który potwierdzi Pani przypuszczenia i zaproponuje odpowiednie metody leczenia, aby pozbyć się problemu na dłużej.

Leczenie szczeliny odbytu nie musi od razu oznaczać postępowania operacyjnego. W pierwszej kolejności stosowana jest dieta, nasiadówki oraz specjalne maści przeciwzapalne. Gdy to nie pomaga, chory może skorzystać z zastrzyku z toksyną botulinową. Operacja jest więc ostatecznością.

Więcej na temat tego schorzenia przeczytać można w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/szczelina-odbytu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty