Co robić z takimi objawami po szczepieniu Pfizerem?

Witam. Mam 50 lat. Chciałem spytać czy możliwa jest infekcja lub niemożność wyjścia ze stanu zapalnego łydki po szczepionce na COVID-19 firmy Phizer? W końcu kwietnia zawiało mnie. Nie miałem gorączki. Trzy dni poźniej zaczęły się moje problemy z barkiem i szyją- silne bóle i drętwienie- przez 2 tygodnie Diclofenac i Aspargin i 10 minutowe delikatne ciepłe okłady pomogły. Troszkę wtedy bolała mnie łydka. W takim stanie po 6 dniach poszedłem zaszczepić się. Dwa tygodnie po szczepieniu jak wspomniałem silne bóle i drętwienie szyi i barku uspokoiły się lecz nasiliły się bóle łydki- słabo pomaga Diclofenac 100 bardzo pomagają zimne 10 minutowe okłady na łydkę, bardzo pomaga Venoruton 0,5. (dawka 2*0,5) Łydka NIE jest spuchnięta, obrzęknięta, ciepła. Ból wzmaga się znacznie w godzinach wieczornych i czasem nawet trochę zarywa ten ból. Ból wzmaga się na stojąco. Gdy siedzę to trochę pobolewa i charakterystycznie ćmiący jest ten ból. Po przejściu 100metrów muszę zatrzymać sie na 30 sekund bo jest potworny ból, a po chwili uspokaja się i mogę iść dalej. Domyślam się że lekarz zaleci mi antybiotyk albo steryd jeśli Diclofenac przez ponad 3 tygodnie nie pomaga. W tej sytuacji wzięcie drugiej dawki szczepionki jest raczej niepolecane, prawda? Steryd teraz w czasie epidemii chyba niewskazany byłby, prawda?Robiłem badanie zył - nie mam zakrzepicy, a DDimery - 540jednostek a norma to 510 dla mojego wieku. Dodam że zareagowałem na szczepionkę - przez 4 dni stan podgorączkowy-37,1 objawy grypy - bole mięśni rozbicie. Proszę o podpowiedź co mam robić.
MĘŻCZYZNA, 52 LAT 2 miesiące temu

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Brak p-wskazań do drugiego szczepienia na Covid. Przy utrzymujących się dolegliwościach wskazana wizyta osobista u lekarza POZ. Z pana opisu nożna przypuszczać, że mała jest możliwość zastosowania antybiotyku i sterydu. W przypadku bólów wysiłkowych łydki, prawdopodobnie wskazana byłaby diagnostyka krążenia tętniczego kończyn dolnych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty