Co robić z tym kłuciem podbrzusza w ciąży?

Wczoraj 14.01 miałam wizytę. Wszystko było w porządku i z dzieckiem wszystko dobrze i wody płodowe no i ogólnie wszystko dobrze. Aktualnie (32tc) Prócz tylko tego że księżniczka nie chce się odwrócić i leży pośladkami.. Natomiast problem tkwi w innej rzeczy.. Miałam trochę km do przejścia ale nie tyle aby od wczoraj od wyjścia od lekarza do dziś rana godz 7:30 dalej bolało mnie podbrzusze, wstając z łóżka, chodząc to kuleje bo ciężko normalnie iść..

Redakcja abcZdrowie

Witam,

różnego rodzaju dolegliwości bólowe w III trymestrze są częstym zjawiskiem, związanym ściśle z szeregiem zmian zachodzących w organizmie kobiety. Są to przede wszystkim: coraz większa waga kobiety oraz płodu, powiększająca się macica, która może uciskać narządy wewnętrzne, przesunięcie środka ciężkości ciała z powodu sporego już brzucha itd.

Kłucia, uczucie ciągnięcia i pobolewanie okolic pachwin czy podbrzusza może być związane z przeforsowaniem się – pisze Pani o dłuższym spacerze – i może wynikać ze zbyt dużego obciążenia rozluźnionych za sprawą relaksyny stawów i więzadeł krzyżowych.

Jeżeli odpoczynek nie przyniesie ulgi lub dolegliwości bólowe nasilą się czy będą im towarzyszyć skurcze, plamienia, krwawienie, należy zgłosić się do ginekologa.

Być może przydatny okaże się nasz artykuł, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.