Co robić z tym stanem zapalnym zapalnym dziąsła?

Cztery dni temu spuchło mi lewe górne dziąsło z przodu. Od tego czasu praktycznie wszystkie dziąsła zaczęły puchnąć i być bardzo wrażliwe na temperaturę i twarde jedzenie. Część dziąseł wydaje się, że wróciła do stanu wyjściowego, jednak pozostałe nadal są spuchnięte. Odniosłem wrażenie, że stan zapalny przenosił się w kółko - od jednego do drugiego dziąsła, także tych wewnętrznych. Dodatkowo od paru dni mam powiększony prawy węzeł chłonny na szyi jak przy przeziębieniu. Jednak poza odrobinę podniesioną temperaturą - 37 stopni, nie mam żadnych innych objawów, żadnego osłabienia, żadnego bólu (poza dziąsłami). Czy jeśli ten stan przejdzie samoistnie, to czy nadal powinienem odwiedzić stomatologa? Po jakim czasie powinienem zacząć się martwić i absolutnie odwiedzić lekarza jeśli objawy nie ustąpią lub nawet pogorszą się?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 6 miesięcy temu

Dzień dobry,

Nie powinien Pan zwlekać z wizytą u stomatologa. Opisany przez Pana stan może wskazywać na zapalenie dziąseł. W oczekiwaniu na konsultację z dentystą powinien Pan zapoznać się z zasadami prawidłowej higieny jamy ustnej (i wdrożyć zalecenia). Warto zastosować płyn do płukania ust zawierający chlorheksydynę,