Co robić z tymi bólami głowy i kręgosłupa?

Dzień dobry, Od pół roku miewam bóle głowy i kręgosłupa szyjnego. Dostałam skierowanie na rezonans głowy i kręgosłupa w odcinku szyjnym. Proszę o pomoc w sprawie interpretacji wyniku. Oczywiście pójdę z wynikami do neurologa ale wizytę mam dopiero za 1.5 miesiąca. Proszę o radę czy dzieje się coś poważnego? Wynik brzmi tak: Struktury mózgowe nad-i podnamiotowe bez zmian ogniskowych. Prawidłowa intensywność sygnału istoty białej i szarej. Badanie dwi nie wykazało restrykcji dyfuzji w obrębie mozgowia. Przydadzą mozgowa nie powiększona, okolica nadsiodlowa bez zmian. Układ komorowy mózgu nieposzerzony, symetryczny, nieprzemieszczony. Przestrzenie plynowe przymozgowe prawidlowej szerokości. Wariant rozwojowy w postaci odejścia obu tętnic tylnych mózgu od tętnic szyjnych wewnętrznych oraz niewidocznego odcinka A1 tętnicy przedniej mózgu prawej. Poza tym główne pnie tętnicze koła willisa drożne, bez zmian o charakterze tetniakow lub malformacji naczyniowych. Wynik nr kregoslupa szyjnego Kręgosłup szyjnym o zniesionej fizjologicznej lordozie. Trzony kręgów prawidlowej wysokości, z drobnymi zaostrzeniami na przednich krawędziach w odcinku c5-c7. Krążki miedzykregowe o prawidlowej wysokości i intensywności sygnału bez cech przepukliny, bez objawów uciskowych struktur nerwowych. Szerokość kanału kręgowego w normie. Otwory miedzykregowe bez zniekształceń, nerwy rdzeniowe w ich obrębie nieucisniete. Uwidoczniony odcinek rdzenia kręgowego bez zmian. Proszę o pomoc czy wybrać się prywatnie do lekarza na szybszą wizytę czy spokojnie czekać na umówiona już wizytę która jest za ponad miesiąc. Z góry dziękuję za pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w Pani wynikach badań nie uwidoczniono niczego niepokojącego, co oznacza, że prawdopodobnie może Pani spokojnie oczekiwać na wizytę. Zarówno badanie mózgu, jak i kręgosłupa nie wykazuje poważnych zmian, które wymagałyby niezwłocznego kontaktu z neurologiem.

Bóle kręgosłupa, jeżeli dotyczą odcinka szyjnego, mogą wynikać ze zniesionej lordozy, która w rzeczywistości jest naturalną krzywizną kręgosłupa. Ponieważ jednak poza tym nie widać u Pani żadnych dodatkowych objawów dyskopatii, to nie ma powodu do niepotrzebnego stresu.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/lordoza.

Jeśli chodzi o bóle głowy, to mogą mieć wiele przyczyn i niekiedy trudno jest jednoznacznie wskazać źródło – często składa się na to wiele czynników, w tym takie jak stres czy brak snu.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/o-jakich-chorobach-swiadcza-bole-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.