Co robić z tymi zaburzeniami koncentracji i pamięci?

Dzień dobry, mam problem z koncentracją i pamięcią, do tego jeszcze mam wykrytą depresje i lęk paniczny. Lekarz naznaczył mi sertraline i BZD, lecz nie pomagają mi. Za to sertralina prowadzi u mnie do większego lęku. Zapominam o jedzeniu i prawie w ogóle nie sypiam. Przy czynnościach typu odrabiania lekcji czuje ciągły niepokój i natłok myśli. Czy napewno moim problemem jest depresja ? Jaka forma farmakoterapii by była dla mnie dobra?. PS: mam 18 lat i skończyłem brać wszystkie leki. Podejrzewam u siebie również zaburzenia z podłoża ADHD/ADD. Dziękuje za odpowiedz.

Witam serdecznie. Co do diagnozy depresji i napadów paniki podane przez Pana leki jak najbardziej są prawidłowo dobrane. Proszę pamiętać o tym, iż benzodiazepiny są substancjami o potencjale uzależniającym i ściśle przestrzegać zaleceń lekarza co do ich stosowania. Nie napisał Pan od kiedy zażywa Pan powyższe leki - nasilenie lęku jest jednym z najczęściej występujących działań niepożądanych sertraliny i ma prawo utrzymywać się do 3 a nawet 4 tygodni od początku stosowania leku. Jeżeli jednak objawy te utrzymują się dłużej proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym - z pewnością będzie wiedział co zrobić w takiej sytuacji. Tego czy diagnoza depresji jest prawidłowo postawiona nie jestem w stanie stwierdzić gdyż skupił się Pan w swoim opisie na objawach lękowych. Sertralina jednak jest lekiem zarówno przeciwdepresyjnym jak i przeciwlękowym. Każdy z nas ma trochę inny organizm, dlatego też niekiedy okazuje się że lek pierwszego wyboru nie jest najlepszy dla danej osoby i trzeba szukać dalej. Jeżeli chodzi o ADHD potrzebna by była diagnostyka w tym kierunku. Pozdrawiam.