Co robie źle i co robić dalej?

Witam serdecznie. Jestem 27 latka z problemem otyłości od zawsze, przy wzroście 169 cm waga stanowi 82kg. Od wielu już lat waha się od 59-85kg, w zależności od trybu życia. W tej chwili jestem stabilną kobietą mającą miejsce na ziemi, pracę, kochanego faceta,więc cóż mi do szczęścia potrzebne? Mianowicie lżejszy brzuszek:) Pracuję fizycznie, spaceruję, czasami nawet siłownia, dobry trening " w domu":). Po rzuceniu palenia dołączyło tzw. ADHD i nic, w przeciągu trzech lat przybyło mi 20 kilo. Jestem przerażona !! Wcześniej podejmowałam wszelkiego rodzaju diety, typowych diet, nazw nie pamiętam, ale oprócz standardów typu 1000kcl, głodówka, south bisch, wegetariańskie...wiele innych i niestety wspomagacze typu herbatki, środki przeczyszczające i inne farmaceutyczne "CUDOWNE "środki, niestety bezskutecznie:( W mojej rodzinie nie ma problemu otyłości, tym bardziej nie czuję się komfortowo w swojej skórze. Po wizycie u lekarza nie wynikło nic co by mi pomogło. Jadłospis/hmm...jeśli można tak to nazwać: 1.dzień powszedni: mała kawa z cremoną po 3-6h kanapka (bułka fitness z gotowaną wędlinką, sałata), po kolejnych kilku godzinach jakaś sałatka/zieleninka czy coś innego(w zależności gdzie z kim w jakiej sytuacji), wieczór nic bądź popcorn. 2 weekend: J.W chyba, że dzień wcześniej jest impreza z udziałem alkoholu to następnego dnia fast food pozwalam sobie na alkohol, może tu jest pies pogrzebany? (ale nigdy nie jem podczas spożywania). Nie choruję na żadne choroby, jestem po okresowych badaniach, nie potrafię zrozumieć co ze mną jest nie tak. Oprócz znikomej przemiany materii(perystaltyki jelit). Często bywam rozdrażniona, zmęczona, zdarza mi się zasnąć w nieodpowiednim czasie i miejscu, często jestem nieobecna, zawieszona w czasie krótko. BYWA, ŻE MAM ZABURZENIA NIEWIELKIE ŚWIADOMOŚCI, co nie pomaga w pracy, nauce itp. Co robić i jak?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Pani masa ciała świadczy o nadwadze. Jest ona spowodowana nieprawidłowym stylem życia i odżywiania. Duże wahania wagi, mogły spowodować rozregulowanie się metabolizmu oraz trudności ze schudnięciem.
Dodatkowo stosowanie diet cud oraz środków przeczyszczających w nadmiarze, prawdopodobnie doprowadziło do zaburzeń perystaltyki jelit, spadkiem przemiany materii, zmniejszenia metabolizmu i innych szkodliwych dla zdrowia skutków.

Przede wszystkim należy zacząć od aktywności fizycznej. Uprawiając sport 30 minut dziennie lub 1,5 godziny 3 razy w tygodniu, metabolizm wyreguluje się a ciało nabierze kondycji i kształtów. Może to być basen, rower, fitness, siłownia, bieganie, ćwiczenia w domu czy szybki spacer. Ważne jest, aby aktywność fizyczna była regularna.
Zaprzestanie palenia papierosów może spowodować przyrost masy ciała, spowodowany nadmiernym łaknieniem oraz chęcią zajęcia czymś rąk (w Pani przypadku, mogło być to jedzenie). Jednak po 3 latach, te nawyki powinny być wyeliminowane.

Pani jadłospis ma wiele błędów:
1.    Po przebudzeniu dobrze jest wypić szklankę niegazowanej wody, która oczyszcza organizm z toksyn i nawadnia organizm po nocy.
2.    Należy zawsze spożywać śniadanie. Jest to bardzo ważne, by organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Śniadanie napędza metabolizm, poprawia koncentrację i pamięć. Powinno składać się z pełnowartościowej kanapki lub zupy mlecznej.
3.    Posiłki powinny być spożywane regularnie, co 3- 4 godziny. Przerwa dłuższa niż 6 godzin powoduje spowolnienie metabolizmu.
4.    Powinno się spożywać 4-5 małych objętościowo posiłków dziennie. Każda przekąska powinna być traktowana jako posiłek, ale nie powinna go zastępować. Należy, więc unikać przekąsek.
5.    W każdym posiłku powinno znaleźć się warzywo w dowolnej formie (gotowane, grillowane, surowe, mrożone)
6.    Ostatni posiłek powinno się spożywać na 3 godziny przed snem.
7.    Należy unikać produktów typu fast-food, gazowanych napojów, tłustych wędlin i serów, gotowych dań, słonych przekąsek. Dostarczają one zbędne ilości pustych kalorii, tłuszczu, cukru oraz soli.
8.    Należy unikać alkoholu.

Jednym słowem. Powinna Pani spożywać więcej posiłków, pamiętać o śniadaniu. Na drugie śniadanie zjadać sałatkę z dodatkiem sera białego lub gotowanego mięsa. Obiad spożywać po przyjściu do domu złożony z gotowanego lub pieczonego mięsa czy ryby, kasz oraz warzyw. Bezwzględnie unikać produktów typu fast-food oraz zacząć uprawiać regularnie sport.

Pani dolegliwości są ściśle związane z żywieniem, dlatego po pewnym czasie powinny ustąpić.
Mimo wszystko zaleciłabym wizytę u dietetyka, który mógłby szczegółowo dobrać dietę odpowiednią dla Pani.

Pozdrawiam.