Co się dzieje z moimi oczami?

Jak byłam mała, robiłam duże kroki, przy czym unosiłam ramiona do góry i otwierałam buzię. Następnie doszło mi mruganie oczami. Teraz po paru latach znowu to wróciło, ale tym razem jest inaczej. Zauważyłam, że gdy się wymalowałam, zaczęły mnie szczypać oczy i zaczęłam nimi mrugać. Doszły teraz jeszcze do tego takie ciarki, które przechodzą przez całe ciało i nie mogę się powstrzymać, żeby przeszły przez nie. Możecie dać mi odpowiedź, co się ze mną dzieje? Jak powiedziałam cioci o tym, powiedziała, że mam przestać się malować na 3 dni, to przejdzie i nie chcą iść ze mną nawet do okulisty. Co mam robić?

KOBIETA ponad rok temu

Witamy serdecznie,

Opisane przez Panią objawy rzeczywiście mogą być wynikiem reakcji alergicznej na zastosowane kosmetyki. Przyczyna może być jednak również zupełnie inna. By to ocenić, mamy dwie propozycje. Po pierwsze proszę rzeczywiście przestać się malować na kilka dni - musi być to jednak około 7 dni, by oczy miały szansę wrócić do formy, i następnie proszę ocenić efekty. Może się okazać, że będą naprawdę zadowalające. Rozumiem oczywiście, że całkowite wyeliminowanie kosmetyków z Pani życia może być niemożliwe, stąd też może tylko będzie konieczna ich zmiana (inne ze względu na odmienny skład mogą nie wywoływać już takich objawów). Po drugie polecamy również wizytę u okulisty, by wykluczyć prawdopodobieństo innych chorób, które mogą dawać takie objawy.