Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co sugerują moje wyniki RTG?

Pogrubiały zrąb łącznotkankowy płuc przywnękowo obustronnie i w dolnych polach płuc. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych . Przepona i kąty wolne. Proszę o pomoc mam 38l i taki opis zdjęcia RTG poza tym ma problemy z oddechem i ucisk w klatce przy nie wielkim wysiłku np. (Spacer) . Dziękuję bardzo życzenia góry za odpowiedz i pomoc
MĘŻCZYZNA, 39 LAT 2 miesiące temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wynik Pańskiego badania RTG wymaga konsultacji z lekarzem pulmonologiem.

O ile pogrubiały zrąb łącznotkankowy płuc przywnękowo obustronnie i w dolnych polach płuc nie musi wskazywać na nic niepokojącego poza przebytym stanem zapalnym (np. zapaleniem płuc, w tym zapaleniem płuc w przebiegu covid-19) czy trybem życia (palenie papierosów), o tyle Pana dolegliwości mogą oznaczać trwający stan zapalny.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/interpretacja-zdjec-rtg-czestych-chorob-pluc.

Dlatego też powinien Pan zwrócić się do specjalisty, który biorąc pod uwagę Pański stan, a także wyniki badania RTG płuc, zadecyduje o wprowadzeniu odpowiedniej farmakoterapii.

Więcej informacji na temat leczenia duszności i problemów z oddychaniem pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-oddychaniem-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy