Co wypadałoby jeszcze wykluczyć? [PORADA EKSPERTA]

Witam, mam 20 lat i ostatnio bardzo źle się czuje. Pierwszy raz zdarzyło mi się to w połowie września, siedziałam spokojnie na łóżku i nagle zrobiło mi się niedobrze i czułam jak odpływam/kręciło mi się w głowie. Tak jakbym mdlała z tym ze bez upadku/utraty przytomności. Nigdy mi sie to wcześniej nie zdarzało wiec od razu pobiegłam do szpitala, w drodze do szpitala tak się zestresowałam że dostałam ataku paniki, co w szpitalu zdiagnozowała pani doktor. Dostałam hydroksyzyne i poszłam do domu. Teraz mam takie uczucie odplywania i mdłości praktycznie codziennie. Do tego dochodzą bóle głowy, duszności drętwienie języka i twarzy. Byłam u kardiologa i badałam tarczyce - wszystko jest w porządku. Neurolog gdy mnie obejrzała to też stwierdziła że nie wydaje jej się żeby było to od mózgu ale dostałam skierowanie na rezonans magnetyczny głowy - dla świetego spokoju. Miałam także robione RTG kręgosłupa szyjnego i wyszło tam tak: „Kręgosłup ustawiony osiowo o spłaconej fizjologicznie lordozie. Obniżone lub niskie wrodzone, krążki międzykręgowe na poziomach C3- C4 - C5. Pozostałe krążki międzykręgowe i trzony kręgów na prawidłowej wysokości. Niewielkie odczyny sklerotyczne w stawach międzykręgowych. Odczyny zwyrodnieniowe w stawie szczytowo-obrotnikowym.” Poza tym mam sztywną szyję. Badania krwi w normie, jedynie cukier jest na granicy (100) i cholesterol LDL - 160. Psychiatra stwierdził ataki paniki i lęk uogólniony. Czy to możliwe że te objawy zasłabnięcia i „odplywania” są od moich zaburzeń lękowych? Co wypadałoby jeszcze wykluczyć i do jakiego lekarza iść żeby mieć pewność że fizjologicznie jest wszystko dobrze?

Witam Panią,

Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?

Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?

Jeżeli dotychczasowe badania nie wykazały zmian chorobowych

w organizmie, a lekarz psychiatra stwierdził u Pani zaburzenia

lękowe i ataki paniki, to zapewne tak jest.

Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą zaburzeniom lękowym.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej

konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom

i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń.

Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych

rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe,

należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się z atakami paniki i z zaburzeniami lękowymi

i wynikającymi z tego dolegliwościami, dzięki czemu odzyska Pani spokój,

równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl

Kombinacja występujących u Pani objawów (bóle głowy, duszności, drętwienie języka i twarzy) nasuwa podejrzenie tężyczki utajonej, pospolitego zaburzenia będącego skutkiem rozpowszechnionego niedoboru witaminy D3. Celem leczenia proszę zadbać o urozmaiconą dietę zgodną z Piramidą żywieniową, a oprócz tego koniecznie stosować witaminę D3 w dawce 4000j. dziennie w połączeniu z witaminą K2, po jedzeniu. To będzie korzystne także dla Pani układu kostno- stawowego. Podobnie jak dołączenie witaminy C 1000mg 2x1 lub 3x1 kapsułka w postaci askorbinianu wapnia, dostępnego w aptekach internetowych i witamin B w postaci preparatu B-50. Mówię tutaj o witaminie C jako niezbędnej do syntezy kolagenu (wszędobylska tkanka łączna) i regulacji metabolizmu oraz produkcji i wydzielania neuroprzekaźników. Witaminy z grupy B w Pani przypadku wskazuję jako konieczne do uregulowania metabolizmu i wydzielania neuroprzekaźników, w połączeniu z preparatem zawierającym pełne spektrum minerałów, bo i one są niezbędne dla prawidłowego przebiegu tych samych reakcji biochemicznych. Polecam też fizjoterapię celem redukcji zaistniałego wzmożonego napięcia mięśni okołokręgosłupowych i tzw. post przerywany, czyli dietę 8/16, aby unormował się Pani metabolizm- poziom cukru i lipidogram to tylko jego markery, które wrócą do odpowiedniego poziomu, skoro wdroży Pani proponowane zmiany. Kiedy jak Pani zauważyła, fizjologicznie wszystko będzie dobrze, nie będą u Pani występować wymienione przez Panią objawy. Fizjologia wymaga jednak zbilansowanej diety zawierającej odpowiednią ilość białka (aminokwasów), tłuszczów (NNKT), węglowodanów oraz witamin i minerałów, których zawartość we współcześnie dostępnej żywności jest poniżej zapotrzebowania. Skutkiem jest plaga tzw. chorób cywilizacyjnych.