Co zastosować, aby strefy erogenne były bardziej uwrażliwione?

Szanowni Państwo. Jestem po leczeniu prostaty Zoladex – em i naświetlaniu Okres leczenia 2008 -2011 pozytywnie zakończone Jednak dopiero w 2017 spróbowaliśmy zbliżyć się do siebie intymnie. Wzwód był za krótki ale po czasie spróbowaliśmy współżyć stosując tabletki Sildenafil o zawartości 100 mg To w jakiś sposób pomaga w erekcji jednak penis jak i moje strefy erogenne są bardzo mało wrażliwe/ Co zastosować aby strefy erogenne były bardziej uwrażliwione Z góry dziękuję za odp

Mgr Anna Jurek Psycholog, Łódź

Szanowny Panie,

niestety leczenie agresywnej choroby jaką jest nowotwór gruczołu krokowego obciążone jest efektami ubocznymi. Jednym z nich są zaburzenia erekcji. U niektórych pacjentów ustępują po jakimś czasie u innych zaś, niestety, pozostają.

Obniżenie wrażliwości stref erogennych obejmujących, jak domniemuję, nie tylko okolice narzadów płciowych a więc te, które były w większym lub mniejszym stopniu narażone na ekspozycję podczas naświetlań nie jest natomiast typowym powiłkaniem radio- i hormonoterapiii. Hipestezja (osłabienie wrażliwości na dotyk) jest natomiast jednym ze skutków ubocznych sildenafilu. Jeśli doświadczane przez Pana osłabienie czucia jest ograniczone w czasie do kilku godzin po zażyciu sildenafilu najprawdopodobniej jest wynikiem jego przyjęcia.

Jeśli natomiast hipestezja towarzyszy Panu cały czas przede wszystkim należy wykluczyć możliwe choroby, których stan ten może być objawem. Sugeruję zatem wizytę u lekarza pierwszego kontaktu albo jeszcze lepiej, u neurologa.

Jeśli hipestezja nie jest spowodowana dolegliwościami somatycznymi najprawdopodobniej związana jest z czynnikami psychogennymi i/lub z wiekiem. Sugeruję spotkanie z psychologiem seksuologiem celem dokładniejszej diagnotyki i terapii.
Pozdrawiam serdecznie.