Co znaczą moje zaburzenia nastroju?

Mam 23 lata i od kilku dobrych lat regularnie miewam okresy znacznie obniżonego nastroju. Pojawiają się wówczas myśli samobójcze, miewam problemy ze snem oraz apetytem. Mam za sobą nieudaną próbę samobójczą... Między tymi epizodami mam problemy z nerwami, skupieniem myśli oraz koncentracją. Często nie panuje nad emocjami... Zupełnie nie wiem co mam robić, a boje się pójść do lekarza. Obawiam się że długo już tak nie wytrzymam... Co może być ze mną nie tak?

Objawy, o których Pani pisze są poważne i wymagają skonsultowania ich ze specjalistą. Jeśli boi się Pani pójść do lekarza, proszę rozważyć konsultację z psychologiem. Profesjonalne wsparcie jest kluczowe dla poradzenia sobie z trudnościami, o których Pani pisze. Proszę nie bagatelizować objawów i nie odkładać sięgnięcia po pomoc na później.