Z czego wynikają moje objawy?

Witam, jestem chłopakiem który ma 18 lat. Nadal uczę się w Technikum, jednak od długiego czasu jestem ciagle zmęczony, mam duże problemy z koncentracja a pamięć strasznie krótka gdyż co chwila zapominam o zadaniach mi zleconych a nawet na nie nie mam czasami sił fizycznych i emocjonalnych. Ostatnio tez miewam często nudności, a mój nastrój jest bardzo zróżnicowany i na proste uwagi czy na błahe niepowodzenia popadam w straszne przygnębienie a nawet od kilku miesięcy od czasu do czasu miewam myśli samobójcze. Czy to może mieć jakieś podłoże medyczne. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry, gdyż mogą to być początki depresji i lekarz Pana zdiagnozuje oraz dobierze metody leczenia. W przypadku depresji jak najbardziej mogą mieć miejsce objawy takie jak np. zmęczenie, problemy z pamięcią i koncentracją, obniżony nastrój itp. Ze względu na obecność myśli samobójczych polecam nie zwlekanie z wizytą. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości nastąpi poprawa.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/