Co znaczą podane wyniki badania glukozy?

Witam. Kilka razy zdarzyły mi sie zasłabnięcia z powodu spadku cukru. Biale mroczki przed oczami, zimne poty, drżące dlonie, problem z oddychaniem. Od jakiegoś czasu bardzo duzo pije, czesto oddaje mocz, bardzo duzo jem a moja waga nie przekracza 49kg. Lekarz zlecił pomiar cukru. Od jakiegoś czasu to robie i na czczo poziom wynosi ok 70-75 mg/dL, zas 2h po każdym posiłku wacha sie miedzy 50-60 mg/dL, najczęściej wynosi 52 lub 58 mg/dL. Czy to na cos wskazuje?

Dzień dobry,

Pani wyniki i objawy, które Pani zgłasza wskazują na hipoglikemię reaktywną. Proszę skontaktować się z dobrym diabetologiem, który zaleci Pani odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n.med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych