Co znaczą takie problemy z zapamiętywaniem?
Jestem kobietą. Mam 39 lat.Od paru miesięcy zauważyłam,oraz moi domownicy,że często się zapominam.Mam coś zrobić po chwili już tego nie pamiętam, przypomina mi się później albo wogole. Następna rzecz mnie martwi ,jak z kimś rozmawiam,to po paru minutach (5-10MIN)już nie pamiętam co dana osoba mi mówiła, nie mogę sobie przypomnieć. Tydzień temu miałam robiony rezonans magnetyczny głowy, czekam na wynik.Czy to zwykłe roztargnienie czy coś poważniejszego?

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Dzień dobry,
analizując Pani pytanie, można dojść do wniosku, że obecne u Pani zaniki związane są z zanikami pamięci krótkotrwałej. Takie zaniki mogą przydarzać się każdemu, niezależnie od wieku. Proszę także wziąć pod uwagę, że pamięć krótkotrwała ulega pogorszeniu wraz z wiekiem i nie zawsze oznacza objaw chorobowy. Być może ma na to wpływ Pani obecna sytuacja życiowa - dużo obowiązków, narażenie na stres, brak odpowiedniej ilości odpoczynku, problemy natury psychicznej. Pamięć krótkotrwałą można trenować także w domu i tu odsyłam Panią do artykułu:
https://portal.abczdrowie.pl/pamiec-krotkotrwala-jak-ja-trenowac
Jeśli objawy te występują przewlekle, a tępo ich nasilania niepokojąco wzrasta, należy zasięgnąć konsultacji lekarskiej, która wykluczy występowanie jednostki chorobowej w Pani przypadku. Trzymamy kciuki za dobre wyniki badań i pomyślną diagnozę.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/jak-polepszyc-pamiec
https://portal.abczdrowie.pl/jak-emocje-wplywaja-na-pamiec
https://portal.abczdrowie.pl/pamiec-krotkotrwala