Domowe sposoby na bolący ząb

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

opisana przez Panią sytuacja mogła być związana z zatruciem fluorem. W takiej sytuacji pojawiają się skutki uboczne fluoryzacji, czyli: bóle głowy, bóle brzucha, wymioty, mdłości, nadmierna potliwość lub ślinienie się oraz ogólne osłabienie organizmu.

Takie samopoczucie to prawdopodobnie efekt zastosowania zbyt dużej dawki środka do fluoryzacji. Po zauważeniu pierwszych objawów zatrucia fluorem należy spożyć produkt bogaty w wapń (np. mleko), który zneutralizuje toksyczność fluoru. W dalszej kolejności warto również skonsultować się z lekarzem.

Mimo objawów, które u Pani wystąpiły po fluoryzacji, nie należy rezygnować z takich zabiegów w przyszłości. Lakierowanie zębów wzmacnia szkliwo oraz chroni zęby przed próchnicą. Warto więc korzystać z fluoryzacji nawet kilka razy do roku.

Szczegółowe informacje dotyczące fluoryzacji znajdzie Pani w naszym artykule pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/fluoryzacja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty