Co znaczą te zmiany zwyrodnieniowe i degeneracyjne kręgosłupa?
Jestem rok po discektomi L5s1, zrobiłam nowy rezonans jest tam ujęte wiele zmian zwyrodnieniowych i degeneracyjnych kręgosłupa jednak nie wiem co oznacza "tarcza międzykręgowa na poziomie l5s1 przewezona, hipointensywna w t2 i stir" oraz co oznacza, ze kość krzyżowa jest nadmiernie ostro ustawiona? Poza tym: obrzęk szpiku, degeneracja tłuszczowa szpiku, nadżerki przy blaszkach mk, uwypuklenie tarczy typu bulging, zaburzenia statyki itd jeszcze kilka rzeczy...czy powinnam iść do lekarza?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Dobry Wieczór,
Myślę, że kontakt z lekarzem i ocena wyniku MR jest dobrym pomysłem. Najlepiej by było skontaktować się z doktorem, który Panią operował ponieważ ma pogląd na cały obraz choroby.
Pozdrawiam.