Co znaczą wnęki nieposzerzone i serce niepowiększone?

Co to znaczy wynik rtg.Płuca bez zagęszczeń ogniskowych.W polu dolnym płuca prawego oraz w polu środkowym i dolnym płuca lewego wyraźnie wzmożony rysunek zrębowy-zmiany śródmiąższowe?-do dalszej diagnostyki.Zatiki przepiniwo-żebrowe wolne.Wnęki nieposzerzone.Serce niepowiększone.Proszę o odpowiedz.

Lek. Michał Lenard

Nieposzerzone wnęki i niepowiększone serce to norma. Wynik powinien być zinterpretowany przez lekarza zlecającego badanie ze względu na możliwe zmiany śródmiąższowe. Pozdrawiam!