Co znaczy drugi wynik w cytologii?

Witam.odebralam wynik cytologi 3a proszę pobrać wycinki...zdecydowałam że zanim pójdę na pobranie wycinka. Pojechalam do innego ginekologa na kolejna cytologie tam wynik bez żadnego leczenia wczesnijszego jest cytologia 2 wynik dobry...niewiem co dalej ktory wynik prawidłowy....

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Cytologia polega na pobraniu komórek na specjalną szczoteczkę. Potem robi się rozmaz na szkiełku mikroskopowym, lecz duża ilość komórek zostaje na szczoteczce. Być może w pierwszej cytologii udało się "zebrać" komórki, które mogą świadczyć o jakiejś patologii a tych komórek nie udało się "zebrać" w drugim badaniu. Dlatego warto przedyskutować swoje obawy z lekarzem ginekologiem, do którego ma Pani zaufanie.