Zapytaj lekarza

7 4 1 , 9 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

kwas askorbinowy to witamina C – jej nadmiar wydalany jest wraz z moczem. Ponieważ nie napisała Pani, jaka jest wartość dla kwasu askorbinowego w Pani wynikach badań moczu, to trudno napisać coś więcej. Odsyłam do odpowiedzi eksperta pod tym adresem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kwas-askorbinowy-w-wyniku-badania-moczu-8-latka.

Zazwyczaj metabolity witaminy C pojawiają się w moczu wskutek zażywania kompleksu witamin czy suplementów diety zawierających tę witaminę – zwłaszcza w znacznej ilości, która nie zostaje przyswojona przez organizm. Oczywiście podyktowane jest to fizjologią i nie świadczy o niczym niepokojącym. Prawdopodobnie przy zmniejszeniu podaży tej witaminy w dawce dobowej spadnie także ilość kwas askorbinowego w moczu. Sugeruję dostosowanie ilości zażywanej witaminy C do standardowego zapotrzebowania człowieka na witaminę. Przeczyta Pani o tym w naszym artykule: https://zywienie.abczdrowie.pl/witamina-c-zapotrzebowanie-metody-suplementacji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy