Co znaczy mój wynik rtg płuc?

Witam.Mam problemy z oddychaniem, zrobiłam badanie RTG wynik taki .Nieco wzmożony rysunek śródmiąższowy w obu dolnych polach płucnych.Po stronie prawej nieduży zrost opłucnowo-osierdziowy.Co to oznacza?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, ponieważ zawiera ono mało danych z wywiadu zdrowotnego. Wynik wykazał niewielkie zmiany śródmiąższowe w płucach, które mogą mieć różne przyczyny, w tym mogą być to zmiany po przebytej infekcji z zajęciem płuc jak np. COVID-19 czy grypa. Opisany zrost jest prawdopodobnie następstwem jakiegoś stanu zapalnego, który toczył się wcześniej w tej okolicy. Jest to swego rodzaju blizna. Sugeruję konsultację pulmonologiczną z wynikiem RTG (należy zabrać płytkę z badaniem na wizytę).