Co znaczy rtg płuc mojego synka?
Proszę o interpretację rtg płuc 6 - latka. Syn nie ma żadnych objawów, prócz uporczywego, suchego kaszlu, branego jako alergiczny.Osłuchowo czysty. "Zagęszczenia miąższowe zapalne?Ustępujace zapalne? W prawym kącie przeponowo- sercowym oraz obustronne zgrubienia opłucnej- pozapalne? Poza tym miąższ płucny bez zagęszczeń.Serce w normie."

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Przebieg badania tomografii komputerowej
Witam serdecznie,
Jak w opisie napisano, zobrazowane zmiany prawdopodobnie są zmianami wynikającymi z przebytego/ustępującego zapalenia. Koniecznie z wynikiem badania proszę udać się do pediatry celem konsultacji.
Pozdrawiam.