Co znaczy to ciśnienie przy WZJG?

Witam od jakiegos czasu mam cisnnieni rozkurczowe prawie zawsze powyzej 90 do 95 .skurczowe na granicy 125-138. Tetno mam zaro niskie 68- 80 spoczynkowe . Nigdy nie mialem tak niskiego tetna od xzego to moze nyc dodam ze choruje na wzjg od 2 lat. Troche czuje sie oslabionu dodam ze libie wypic tylko piwo na weekend ale w duzych ilosciach prosze o rade

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruje założyć dzienniczek ciśnień, mierzyć i zapisywać wartości przynajmniej 2 x dziennie i po dwóch tygodniach udać się na kontrolę do lekarza rodzinnego. Być może wskazane będzie włączenie leczenia.
Pozdrawiam