Co znaczy wodnisty, cuchnący stolec?

Dzień dobry, od 3-4 tygodni mam bardzo wodnisty i śmierdzący stolec. Odczuwam duże parcie i muszę od razu biec do toalety. Wcześniej nigdy nie miałam takiego problemu, wręcz przeciwnie miałam zaparcia. Teraz oddaje kał 2-3 razy dziennie. Jest to dość kłopotliwe ponieważ dwa razy zdarzyło się, że niewielka ilośc kału wyciekła na bieliznę. Nie zmieniłam diety ani leków, które na stałe przyjmuje. Mam 31 lat i choruję na niedocznność tarczycy oraz silne migreny. Co może być powodem tej przypadłości?

Witam

Powodów może być wiele. Podrażniony żołądek, stresy. Proszę wykonać badania krwi aby wykluczyć stan zapalny. Dieta łagodząca i zagęszczająca stolec to biały ryz, gotowana marchewka, produkty gotowane nie surowe, nic ostrego. Pamiętajmy, że taka dieta to chwilowy etap do czasu odkrycia problemu przez lekarza. Może będzie konieczna kolonoskopia.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu