Czy hemoroidy powodują problemy w całkowitym wypróżnieniu?

Witam. Mam hemoroidy.Wyróżniam się kilka razy dziennie/2-3 razy/.Przeważnie rano.Odbyt mi krwawi.Stosowałam maści, czopki ale poprawy nie widać.Nie schudłam, lecz przytyłam prawie 10 kg od listopada, jednak może to być związane z rzuceniem palenia.Raczej nie mam boleści w okolicy brzucha.Czy to hemoroidy blokują całkowite wypróżnianie jednorazowe ?

Witam
Zła dieta może pogłębiać problem i hemoroidów i wyróżnień. Po zastosowaniu zdrowej diety większość objawów minie i waga zacznie być prawidłowa. Jeśli hemoroidy są w zaawansowanym stadium należy skonsultować to z lekarzem, który pokieruje co dalej.
Magdalena Maciejewska
Dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu