Co znaczy, że zmian podejrzanych o złośliwość w piersi nie uwidoczniono?

Witam.Dzisiaj odebrałam wynik rezonans magnetyczny piersi z kontrastem.Stan po amputacji piersi prawej.W okolicy blizny pooperacyjnej zmian podejrzanych o złośliwość nie uwidoczniono.Pierś lewa o budowie tłuszczowo-włóknistej.Centralnie widoczny guzek 6x4mm.Wielkość i krzywa wzmocnienia kontrastowego podobne jak w badaniu poprzednim,z27.07.2014r. Zmian podejrzanych o złośliwość w piersi nie uwidoczniono.Węzły chłonne pachowe radiologicznie niepodejrzane.BIRADS 2. Lekarz dzisiaj ma wolne a wolny termin na maja.Proszę mi wyjaśnić co z tym guzkiem?

Kategoria 2 - zmiana łagodna, co znaczy, że w piersi widoczne są nieprawidłowości, ale nie są niebezpieczne. Dla 100% pewności można przeprowadzić dalszą diagnostykę, np. biopsję piersi, ale rzadko jest ona zalecana.