Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić, aby schudnąć na udach i brzuchu?

Mam 13 lat. Ważę 65kg. i mam 160cm wzrostu. Chciała bym schudnąć na wakacjach. Najważniejsze są dla mnie uda i brzuch. Do końca 2012 r. Tata kupował mi mnóstwo słodyczy. A ja nie znałam umiaru. Dochodziło nawet do tego że pochłaniałam 3 czekolady dziennie i 2 hop cole. Od początku 2013r. Przestałam jeść tak dużo słodyczy. Co mogę zrobić aby schudnąć jak najwięcej w te wakacje ?
KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Otyłość brzuszna a płeć

Jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych jest bez wątpienia otyłość. Czy płeć w jakikolwiek sposób warunkuje jej wystąpienie? Na to pytanie odpowiada prof. Wojciech Drygas, internista.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam
Przede wszystkim proces zdrowego i skutecznego (bez efektu jo-jo) odchudzania wymaga czasu i wytrwałości. Warto zastosować się do zasad zdrowego odżywiania i wprowadzić system pięciu posiłków dziennie (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja). W codziennym jadłospisie powinny się znaleźć produkty zbożowe z pełnego ziarna, chude mięso (lub ryby), mleko i produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu, 1-2 łyżki oleju roślinnego lub oliwy z oliwek jako dodatek do dania lub sałatki, warzywa i owoce.
Słodycze i kaloryczne słone przekąski oraz dosładzane napoje powinny być całkowicie wykluczone. W momencie odczuwania pokusy zjedzenia czegoś słodkiego, warto sięgnąć po świeże owoce, sałatkę owocową lub koktajl owocowy na bazie mleka lub jogurtu naturalnego. W ten sposób unikniemy tzw "pustych kalorii" w diecie.
Ważna jest też regularna aktywność fizyczna - codziennie ok 40 min. ćwiczeń lub dowolnego sportu

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy