Odchudzanie u nastolatek

cześć, jestem dziewczyną która ma 15 lat i waży 75 kilo przy wzroście 168. ze względu na wage jestem wysmiewana, wf mam 5 razy w tygodniu do tego trenuje koszykówke i nie moge schudnąć.. Czy dostane jakieś rady?
KOBIETA ponad rok temu

Witam
Najważniejsze to wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych- musisz zacząć jeść regularnie 5 posiłków,stosowanie urozmaiconej diety, bogatej w warzywa i owoce, produkty zbożowe najlepiej z pełnego ziarna, produkty mleczne, mięso i ryby. Słodycze powinny być unikane i zastępowane zdrowszymi deserami np. sałatki owocowe, koktajle mleczne, jednak ich sporadyczne spożycie w niewielkiej ilości nie zaszkodzi,jeść jak najczęściej potrawy gotowane na parze, pieczone w folii lub na grillu.Pamiętaj o wodzie,pij od sześciu do ośmiu szklanek wody dziennie.
Najzdrowiej jest chudnąć od 0,5-1 kg na tydzień.
Pozdrawiam Moniaka Konieczna