Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak prowadzić zdrowy tryb życia w wieku 14 lat?

Mam 14 lat waga 46 kg nie jestem na diecie po prostu chciałabym prowadzić zdrowy tryb życia...ile razy w tygodniu powinnam ćwiczyć? Jakie powinny to być ćwiczenia i ile powinny trwać? Czy mogę pozwalać sobie na trochę słodyczy? co powinnam jeść najwięcej ? Oraz mam jeszcze jedno pytanie,czy moge w jakikolwiek sposób przyśpieszysz swó metabolizm?
14 LAT ponad rok temu

Co na otyłość brzuszną?

Otyłość brzuszna niesie bardzo negatywne konsekwencje dla zdrowia. Jest to nie tylko problem medyczny, ale także ekonomiczny i społeczny. Prof. Wojciech Drygas informuje, o czym należy pamiętać, podczas walki z tą chorobą.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
W tym przypadku zdrowy tryb życia powinien objawiać się poprzez wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych- stosowanie urozmaiconej diety, bogatej w warzywa i owoce, produkty zbożowe najlepiej z pełnego ziarna, produkty mleczne, mięso i ryby. Słodycze powinny być unikane i zastępowane zdrowszymi deserami (sałatki owocowe, musy, koktajle mleczne), jednak ich sporadyczne spożycie w niewielkiej ilości nie zaszkodzi.
W kwestii aktywności fizycznej, dozwolona jest dowolna forma sportu, najlepiej takiego który sprawia największą przyjemność. Warto,aby był on realizowany przynajmniej 2 razy w tygodniu.
Uregulowaniu metabolizmu sprzyja wprowadzenie 5 mniejszych objętościowo posiłków, spożywanych w równych odstępach czasu oraz aktywność fizyczna.

0

Witam.
Musisz zacząć jeść regularnie 5 posiłków.Jeść jak najczęściej potrawy gotowane na parze, pieczone w folii lub na grillu.
Mieć pod ręką zdrowe przekąski, na wypadek nagłego głodu.
Unikać potraw konserwowanych, solonych, fast foodów.
Jeść dużo owoców i warzyw.
Unikaj alkoholu, kawy, mocnej herbaty, słodzonych napojów.
Pamiętaj o wodzie,pij od sześciu do ośmiu szklanek wody dziennie.
Co do ćwiczeń to polecam przeczytać to http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-dla-nastolatkow. Pozdrawiam

Dyplomowany dietetyk. Przyjmuje w Poradni Dietetycznej w Grodkowie.
0

Witaj,
Opowiedz na to co jeść znajdziesz w tym artykule: http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania oraz http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania.
Aby mieć dobrą kondycję należy przec co najmniej 30- 45minut mieć aktywność fizyczną i zrobić około 8000 kroków - spacer, droga do i z pracy itp.
W ciągu dnia powinnaś regularnie spożywać posiłki - zapobieganie zwolnieniu metabolizmowi, pić wodę mineralna wykoskozmineralizowaną oraz zieloną herbatę - 2-3 filizanki w ciagu dnia. Można do diety wprowadzić tzw. zdrowe słodycze np. baton musli, parę suszonych moreli, czy 3 sezamki, glaretka owocowa (bez bitej śmietany). Metablozlizm przyspieszysz spożywając regularnie posiłki, pijąc zieloną herbatę, ryby morskie (jod), oraz aktywność fizyczną. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy