Odchudzanie kilku kg u 14-latka

Jak 14 latek może pozbyć się paru kilogramów? Witam mam 14 lat ważę 68 kg i mam 178 cm wzrostu. Jem śniadanie 7.00-12.00 obiad o 15.00-16.00 a kolacje o 20.00-22.00. Mam podwyższony cukier trochę ale to o 3 czy 4 od normy Chciałbym pozbyć się brzucha i mieć lepszą kondycję . uprawiam piłkę nożna i od tygodnia ćwiczę 'abs work out' ale nie wiem czy to dobre dla mnie? Oprócz tego robię też ćwiczenia na bicepsy od miesiąca . Prosiłbym o zestaw ćwiczeń na dobrą kondycję i na płaski brzuch. Dzięki.
14 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Twoja masa ciała jest w normie. Zalecałabym jednak zwiększenie liczby posiłków do 5 dziennie - w ten sposób ureguluje się metabolizm i poziom glukozy.
Spośród produktów zbożowych warto wybierać głównie pełnoziarniste - mają niższy indeks glikemiczny.
Regularna aktywność fizyczna wzmacniająca mięśnie w wybranych partiach ciała wystarczy aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Witam. Na początek polecam Ci przeanalizowanie i zastosowanie się do porad zawartych w artykule http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch Dzięki nim dowiesz się jak ćwiczyć, aby wymodelować brzuch i zredukować nagromadzoną tkankę tłuszczową w jego okolicach. Nie zapominaj jednak o prawidłowym odżywianiu. Dieta odchudzająca nie będzie Ci potrzebna, jeśli tylko zmienisz nieco nawyki żywieniowe. Powinieneś wiedzieć, że tempo metabolizmu odpowiedzialne jest za szybkość spalania kalorii, natomiast sam metabolizm przyspieszymy dzięki regularnym posiłkom (4-5 posiłków dziennie co około 2-3 godziny – powinny być małe objętościowo, ale wartościowe – unikaj tzw. pustych kalorii – słodyczy, słodkich napojów, smakowych serków i jogurtów czy fast food’ów), piciu minimum 1,5-2 l płynów (wody mineralnej, herbaty ziołowej, herbaty zielonej, owocowej czy białej) dziennie oraz regularnej aktywności fizycznej. Dieta powinna być urozmaicona i wartościowa, co oznacza tyko tyle, abyś jadł produkty dostarczające zarówno białko (mięso/ryby/jaja/warzywa strączkowe/produkty mleczne), węglowodany (produkty zbożowe z pełnego ziarna, warzywa i owoce) jak i tłuszcze (oliwa/ inne oleje roślinne, orzechy, nasiona, awokado). Pozdrawiam.