Odchudzanie i brzuszki u 12-latki

Mam 12 lat i warzę 55 kilogramów. Mój zwrost to 156 cm. Jem obfite sniadanie obiad ledszy a kolacje bardzo rzadko. Jestem Aktywną osobą codziennie robię 20 brzuszkow i przysiadow. Bardzo proszę o pomoc ponieważ chciałabym schudnać przynajmniej 10 kilo.
12 LAT ponad rok temu

Witaj. Z tego co napisałaś jesz rzadko, nieregularnie (czasem 2, innym razem 3 posiłki w ciągu dnia), co jest przyczyną zwiększającej się ilości tkanki tłuszczowej w organizmie. Powinnaś wiedzieć, że tempo metabolizmu odpowiedzialne jest za szybkość spalania kalorii, natomiast sam metabolizm przyspieszymy dzięki regularnym posiłkom (4-5 posiłków dziennie co około 2-3 godziny – powinny być małe objętościowo, ale wartościowe – unikaj tzw. pustych kalorii – słodyczy, słodkich napojów, smakowych serków i jogurtów czy fast food’ów), piciu minimum 1,5-2 l płynów (wody mineralnej, herbaty ziołowej, herbaty zielonej, owocowej czy białej) dziennie oraz regularnej aktywności fizycznej. Twoja aktywność jest niewielka – do brzuszków i przysiadów dodaj co najmniej 30 minut biegania, jazdy na rowerze, pływania lub innej dyscypliny aerobowej. Pamiętaj też, że utrata 10 kg to sporo i niekoniecznie powinnaś dążyć do tego celu. Za cel postaw sobie zmianę nawyków żywieniowych i zwiększenie ilości aktywności fizycznej, co z pewnością przyniesie efekty. Pamiętaj też, że jesteś w wieku dojrzewania, rośniesz, Twoje ciało zmienia się, nabiera kształtów, a co za tym idzie waga i wzrost ulegają ciągłym zmianom. Pozdrawiam.