Czy schudnę 10 kg w miesiąc?

Chciałabym schudnąć 10 kg . Mam 14 lat i waże 63,7 kg , a mój wzrost wynosi 163 cm . Jakie ćwiczenia mam robić żeby schudnąć ? I czy jest to możliwe schudnąć 10 kg w miesiąc? Mam zamiar jeszcze iść do dietetyka żeby wypisał mi diete .

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Myślę że w tym przypadku ubytek masy ciała aż o 10 kg to za dużo. Ponadto szybka utrata masy ciała w bardzo krótkim czasie jest niezdrowa i prowadzi do efektu jo-jo, czyli powrotu do masy wyjściowej.
Zalecałabym wprowadzić zdrowy tryb życia - codziennie ćwiczyć minimum 30min (gimnastyka, jazda na rowerze, gry zespołowe, taniec, biegi)
Unikać słodyczy i słonych przekąsek typu chipsy i paluszki oraz napojów dosładzanych.
Jednocześnie swój wybór należałoby ukierunkować na zdrowe produkty - chude mięso i ryby, pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa i owoce, produkty mleczne - jogurty, kefiry, maślanki, sery twarogowe.
Ważna jest również regularność - 5 posiłków dziennie w równomiernych odstępach czasowych.
Skorzystanie z usług specjalisty jest na pewno bardzo korzystnym i wygodnym rozwiązaniem, gdyż ułożona przez dietetyka dieta jest odpowiednio zbilansowana do potrzeb organizmu, co jest szczególnie istotne w procesie dojrzewania.