Co zrobić, aby szybko wzmocnić organizm?

Jeśli wczoraj miałem gorączkę 38.5, a dzisiaj mam 39.9 to czy na zawodach (czwórbój) na którego jadę w pon. będę bardzo osłabiony (bieg na 1km)? Co zrobić aby szybko się wzmocnić? Proszę o odp.

Witam,
pisze Pan tylko o gorączce, rozumiem ,że innych objawów nie ma.
Prawdopodobnie rozwija się u Pana infekcja wirusowa(najczęściej),jeżeli nie ma przeciwwskazań proszę wziąć lek przeciwgorączkowy co6-8 godzin, dużo płynów(wody z cytryną czy z sokiem z malin) i do łóżka.
Odpoczynek, sen i brak stresu mogą spowodować ,że organizm pokona infekcję.
Powodzenia:)
Pozdrawiam Katarzyna Mudel