Co zrobić, aby zbliżyć się do tej normy?

Choruje na raka c64 lecze się u pulmonologa w czasie leczenia wystąpiła zakrzepica biorę Neoparin 80mg raz dziennie wynik d dimerow 1651 appt 53.3 te wyniki skaczą miesiąc temu 1055.1appt 41.4 jeszcze wcześniej 1710.1appt 52.7 Co zrobić aby zbliżyć się do normy 500 może coś zaradzicie

Dzień dobry,

D-dimery to badanie przestarzałe, obecnie coraz rzadziej stosowane w praktyce klinicznej. Nie jest to badanie precyzyjne, ponieważ wykazuje bardzo niską swoistość - wynik może być wysoki nawet u ludzi zdrowych. Najlepszym sposobem oceny skuteczności leczenia zakrzepicy jest USG układu żylnego - tylko w ten sposób można sprawdzić, czy i w jakim stopniu skrzepliny uległy wyleczeniu.

O d-dimerach proponuję zapomnieć i nie wykonywać tego badania, ponieważ nawet wiele miesięcy po wyleczeniu zakrzepicy wyniki nadal mogą wychodzić dodatnie i jedynie wprowadzać wątpliwości.

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl