CO zrobić, by zgubić oponkę na brzuchu?

Co zrobić by zgubić oponke na brzuchu? Po dziecku nie mogę zrzucić brzucha, przytyłam 20 kg.Jestem po cięciu cesarskim, brzuszki mogę robić dopiero po pół roku.Czy wogole tzw. brzuszki bardzo pomogą zmniejszyć tkankę tłuszczową???
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Ciemne alkohole wywołują gorszego kaca!

Prawdopodobnie każdy z nas tego doświadczył - syndrom dnia następnego. Czy wiesz, dlaczego tak cierpisz po suto zakrapianej imprezie? Być może powodem był rodzaj alkoholu.

Dr Anna Brinken Dietetyk, Szczecin
71 poziom zaufania

Zdrowa dieta odpowiednio zbilansowana potrafi zdziałać cuda. Należałoby wykonać również kompleksowe badania uwzględniające m.in. poziom glukozy na czczo, lipidogram, diagnostykę tarczycy.Zachęcam do wykonania analizy pierwiastkowej włosów. Niedobór minerałów w organizmie oraz witamin prowadzi do zaburzeń hormonalnych i problemów z metabolizmem. Ukierunkowana suplementacja może przeciwdziałać chorobom. http://zdrowadieta.szczecin.pl/analiza-pierwiastkowa-wlosow/

Dietetyk z ponad 20-letnim doświadczeniem. Prowadzi Gabinet Dietetyczny SanusDiet.
0
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Dzień dobry!
Kluczem do sukcesu jest odpowiednio zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Choć sprawa wydaje się oczywista wiele odchudzających się osób popełnia różne błędy, co nie poprawia ich stanu lub sprawia, że szybko wracają do rozmiarów sprzed odchudzania. Organizm kobiety potrzebuje czasu, by wrócić do siebie po ciąży. Z pewnością pomoże Pani konsultacja z dietetykiem, który dostosuje do Pani odpowiednią dietę. Należy pamiętać, że ćwiczenie konkretnych partii mięśni (np. robienie brzuszków) rozwija je, a nie powoduje utraty tkanki tłuszczowej w tym konkretnym miejscu (tylko równomiernie). Po cięciu cesarskim warto wprowadzić aktywność nie angażującą partie mięśni brzucha, a każda aktywność wspomoże odchudzanie i ujędrni skórę . Konieczne są także zdrowe nawyki żywieniowe i spożywanie odpowiedniej ilości kcal, dostosowanej do potrzeb.
Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto przeczytać również:
Czy znacie skuteczne sposoby na odchudzanie?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/czy-znacie-skuteczne-sposoby-na-odchudzanie.html?c=9

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy