Co zrobić, gdy partner nie chce się kochać?

Witam. Moim problemem jest brak kontaktow seksualnych z moim chlopakiem. Otoz jestesmy w zwiazku od 4 lat. Oboje mamy po 20 lat. Moim problemem jest to, ze miedzy nami nie ma praktycznie nic. Chlopak unika jakichkolwiek kontaktow seksualnych. Od dluzszego czasu, tj. Od roku. Wczesniej tez nie bylo jakos super ale teraz juz jest naprawde kiepsko. Ostatni stosunek mielismy ok. 5 miesiecy temu. Zaznacze rowniez to, ze moj chlopak zawsze wolal mnie zaspokajac palcami, nizeli mielibysmy odbywac stosunek. Wyznal ze boi sie ciazy, pomimo stosowania antykoncepcji. Wielokrotnie prosilam, pytalam. Na kazda prosbe odpowiada mi, ze sie zle czuje, ze za pozno itd Nie wiem co mam robic, jak z nim rozmawiac. Wizyta u seksuologa odpada poniewaz sam stwierdzil ze to ja mam problem nie on. Dodam, ze moj chlopak ma niewielkie problemy zdrowotne, nie jest chory na nic powaznego. Sama zastanawialam sie czy moze jest gejem, ale on wykazuje duzo niecheci do homoseksualistow. Podejrzewam ze pod moja nieobecnosc sie masturbuje, bo gdzie by mogl wyladowywac napiecie. To jest bledne kolo, ja jestem podburzona brakiej jego ingerencji w te sprawy a on twierdzi, ze nie potrafi sie ze mna kochac bo ja wprowadzam do naszego zwiazku zly nastroj. Prosze o jakas porade.

Dzień dobry!

Jedynym, co można powiedzieć z całą pewnością jest to, że problemem w Państwa relacji jest trudność w rozmawianiu na temat Waszego życia seksualnego, duże opory partnera w tym zakresie oraz Pani niezaspokojone potrzeby seksualne i frustracja z tym związana.

Nie jest możliwe odgadnąć, jakie są przyczyny unikania seksu przez partnera. Być może jest osobą homoseksualną ("oficjalne" komentarze w tej sprawie nie muszą być zgodne z rzeczywistą orientacją) lub ma inne określone preferencje seksualne, których nie ujawnia. Być może jest uzależniony od masturbacji/ pornografii. Być może doświadcza innych zaburzeń seksualnych, które chce ukrywać. Być może doświadczył jakiegoś rodzaju traumy na tle seksualnym. Być może rzeczywiście obawia się ciąży tak bardzo, że powoduje to u niego awersję do współżycia itp. Może też być osobą o generalnie bardzo niskich potrzebach seksualnych, niezainteresowaną aktywnością seksualną i istnieje między Wami duża różnica w tym zakresie. Przyczyną mogą być też ukryte problemy zdrowotne, które nie uwidaczniają się obecnie żadnymi innymi objawami, poza tymi w zakresie aktywności seksualnej.

Nie ma innego sposobu rozwiązania tej sytuacji, niż dalsze rozmowy, dążenie do otwartości i szczerości, także biorąc pod uwagę, że szczerość ta może być przykra, bolesna, także np. prowadzić do rozstania.

Właściwym kierunkiem jest też konsultacja/ terapia psychologiczno-seksuologiczna, jeśli chcielibyście Państwo wspólnie rozwiązywać ten problem tak, aby nie był destrukcyjny dla Waszej relacji.

Pozdrawiam!