Co zrobić z tym bólem nosa?

Tydzień temu zaczął boleć mnie ząb - górna jedynka. W nocy spuchło dziąsło, pojawiła się bardzo wysoko w okolicy nosa gula. Ząb dwa dni później został wyleczony kanałowo pod mikroskopem. Ból ustąpił, dziąsło nie jest już spuchnięte, ale twarda gula wciąż się utrzymuje. Czy ona samoistnie zniknie, czy należy wdrożyć jakieś leki, a może ponownie udać się do dentysty?

Po leczeniu organizm potrzebuje trochę czasu na gojenie tkanek. Jeżeli wszystko było potwierdzone na RTG po leczeniu to po kilku dniach powinno się poprawić. Jeżeli sytuacja niepokoi to warto udać się na kontrolę do gabinetu.