Co zrobić z tym rumieniem twarzy?

Witam Mam 25 lat i problem z cera naczynkowa i rumieniem na twarzy Postanowiłem sobie pomóc i kupiłem ampulke z witamina PP 2 %i witamina K, która miała pomoc. Niestety po zastosowaniu ampułki stan mojej skóry się pogorszył i rumień pojawił się w miejscach w których wcześniej go nie było. Skóra ogólnie troszke piecze. Bardzo proszę o pomoc, może już ktoś miał taką sytuację. Z góry dziękuję

Dzień dobry, proszę udać się do specjalisty na konsultacje. Podczas konsultacji dobry specjalista powinien zalecić Panu odpowiednie preparaty do stosowania na skórę, suplementy oraz ewentualnie zabiegi niwelujące rumień.

Powinien Pan rownież wiedzieć czego nie lubi cera naczyniowa. Złagodzi Pan wtedy objawy które z czasem mogą się pogorszyć doprowadzając do dłuższego utrzymywania się rumienia. Długo nie leczony rumień może powodować trądzik różowaty lub powstanie pajączków naczyniowych.

Cera naczyniowa nie lubi zmiany temperatur. W szczególności mrozów. Zalecam stosowanie preparatów natłuszczających oraz wysokich filtrów UV. Również opalanie czy sauna ma duży wpływ na przebieg problemu. W górach na nartach słońce mocno odbija się od śniegu dlatego ważne jest stosowanie preparatów na skórę najlepiej co 2 godziny. Niekorzystne również wpływa stres, alkohol, palenie papierosów, ostre i gorące posiłki. Mając to na uwadze rumień będzie pojawiał się nie tak często.

Bardzo dobrym zabiegiem w zwalczaniu rumienia jest IPL. Jest to rozproszona wiązka światła która zamienia hemoglobinę zawartą w krwinkach na ciepło. Zabieg wykonuje się w serii w okresie jesienno-zimowym. Nie jest bolesny. Skóra wygląda dobrze po zabiegu.

Mam nadzieję że pomogłam Panu. Pozdrawiam