Co zrobić z tymi zaburzeniami erekcji?

Witam. Mój problem polega na tym iż próbuje odbyć stosunek seksualny ze swoją partnerka, ale nie jestem w stanie tego zrobić, ponieważ nawet przy grze wstępnej mój penis nie ma wzwodu.Jeżeli chodzi natomiast o grę wstępna podczas seksu oralnego to nie ma żadnego problemu.Wzwód jest taki jaki powinien.Wiem, ze to chodzi o stres, podczas 1 razu i dlatego nie mam wzwodu, ale mam pytanie jak mam się pozbyć tego stresu? co mogę zrobić ? W innych formach aktywności seksualnej wszystko przebiega tak jak powinno tylko ten stres przed 1 razem uniemożliwia mi odbycie pełnego stosunku.Co mam zrobić żeby go zredukować czy ograniczyć?.Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co mam zrobić z tymi zaburzeniami erekcji?

Kocham się z dziewczyna od półtora miesiąca, robimy to 2/3 razy dziennie , na początku dochodziłem szybko, ale po tygodniu stosunek wydłużał się nawet do godziny. Od paru dni jednak kończę bardzo szybko , po minucie dwóch lub trzech , a gdy kochamy się po przerwie paro minutowej po chwili mi oklapuje. Rozmawiamy o tym , nie przeszkadza jej to , bo kocha mnie i seks nie jest dla niej najważniejszy , ale nie wiem ile będzie to znosić , jakieś rady , poradniki ?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Dzień dobry.



Wnioskując z opisu należy stwierdzić, że wszystko jest z Panem w porządku.



Zwykle w przypadku rozpoczynania współżycia mężczyźni kończą szybciej, niż by chcieli, na co ma wpływ przede wszystkim wysoki poziom podniecenia seksualnego. Tak, jak Pan opisuje - z czasem czas trwania stosunku uległ wydłużeniu. Trzeba zauważyć, że duża częstotliwość współżycia (2-3 razy dziennie) może powodować zbyt duże wyczerpanie organizmu, wobec czego celem oszczędzania energii "dąży" on do jak najszybszego rozładowania (czyli wytrysku). Możliwe też, że zaobserwowane przez Pana szybsze kończenie współżycia wywołały w Panu niepotrzebny niepokój i lęk, które w tej sytuacji powodują tylko nasilenie problemu.



Wyjaśnić też trzeba, że po wytrysku u mężczyzny występuje faza tzw. refrakcji - czyli czasowej niezdolności do podejmowania kolejnego stosunku. W zależności od wieku, stanu zdrowia, kondycji fizycznej, okres ten może trwać kilka-kilkanaście minut ale i kilka-kilkanaście godzin. Nie ulega wątpliwości, że sam stosunek i wytrysk wiąże się z utratą sporej dawki energii, co z kolei może mieć wpływ na stan erekcji przy podejmowaniu kolejnych prób stosunku.



Konkludując - wszelkie opisane przez Pana objawy mają charakter fizjologiczny, nie ma więc powodów do jakiegokolwiek niepokoju.



Pozdrawiam

Maciej Rutkowski



https://abovo.bialystok.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak radzić sobie z tymi zaburzeniami erekcji?

Witam mam problem z erekcja od kilku dni, nie mogę uprawiać sex chociaż bardzo chce, nie mam pełnej erekcji, jądro prawe zmienia pozycję jest bliżej prącia, i mam w nim takie ukucia dziwne, oprócz tego mam wezidelko zerwane, ale kiedyś już tak miałem i erekcja mimo wszystko była, dodam że wcześniej dużo razy w ciągu dnia uprawiałem sex, nie wiem co robić bo mam od 4 dni z tym problem.. Nie chce żeby przez to mój związek się zniszczył, nie wiem co robić
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam,

najrozsądniej byłoby udać się do urologa. Lekarz posiadający tę specjalizację zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób układu moczowo-płciowego i z pewnością pomoże Panu znaleźć przyczynę opisanych dolegliwości.

Ból jądra może świadczyć o zapaleniu jądra lub najądrza, zapaleniu układu moczowego, uszkodzeniu jądra, zapaleniu prostaty, wodniaku jądra oraz wielu innych schorzeniach. Proszę więc nie zwlekać i udać się do specjalisty, który zapewni Panu niezbędną pomoc.

Więcej informacji na temat problemów z erekcją znajdzie Pan w jednym z naszych artykułów, który dostępny jest pod poniższym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-erekcji. Przydatny może okazać się również test. Znajdzie go Pan pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-erekcja-test.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty