Co zrobić, żeby osoba ze schizofrenią nabrała chęci do życia?

Pytanie do psychoterapeuty, psychologa. Jak pomóc osobie ze schizofrenią nabrać chęci do życia, do wychodzenia z domu? Każdy sposób w jaki próbujemy ją zachęcić jest nieudany. Co robić, by nie czuła się samotna a jednocześnie chciała wyjść do ludzi?

Agnieszka Lipińska

Witam. Schizofrenia to trudna choroba, która bardzo wpływa na funkcjonowanie pacjenta. Ważne aby spojrzeć na ten problem z różnych stron. Od jak dawna ta osoba wie o chorobie? Czy zaakceptowała chorobę ? Czy ma depresję? Czy leki dobrze działają? Warto aby była pod opieką psychologa z którym będzie mogła otwarcie porozmawiać o chorobie, problemach. Nic na siłę Pani nie zdziała. Proszę poprostu być i podążać za tą osobą. Pozdrawiam