Czy to jest schizofrenia?

Witam. Nie mam siły, aby posprzątać, aby się ubrać, słyszę głosy, widzę szybę, mam wrażenie, że ten świat jest światem zza szyby, nie mam w sobie energii życiowej, mam stany lękowe, nie wychodzę z domu sama, wychodzę jedynie z kimś, nie mam siły, aby ugotować i robić postępy, nie jestem samodzielna, jestem też często bardzo pobudzona i nie lubię tego, co to może być za choroba? Czy to jest schizofrenia? Jestem też agresywna i często obwiniam innych o coś.

Szanowna Pani,

Niestety nie można postawić diagnozy na podstawie krótkiego opisu w internecie, natomiast z Pani opisu wynika, że doświadcza Pani niepokojących objawów, które utrudniają Pani codzienne funkcjonowanie. Warto jak najszybciej zgłosić się do lekarza POZ, lekarza psychiatry lub psychoterapeuty.

Pozdrawiam