Co zrobić, żeby zniknął tłuszcz z łydek i ud?

Mam 13 lat i ważę 45 kg, wzrost 157 cm. Ostatnio rzadko ćwiczę z powodu przewlekłej kontuzji stopy. Zazwyczaj ograniczałam słodycze i skakałam na skakance. Ale tłuszcz w udach i łydkach nie znikał nawet po dwóch miesiącach takiej "diety". W mojej rodzinie (od strony ojca) mężczyźni mieli nadwagę. Wiem, że nie jestem otyła ani nie mam nadwagi, ale bardzo chciałabym, żeby zbędny z tłuszcz na nogach zniknął, a zastąpiły go mięśnie. Czy jest jakiś magiczny sposób na "zrzucenie" go, nie tracąc w talii? Jestem bardzo chuda w pasie, lecz nogi - pożal sie Boże. Nie choruję na nic. Chcę tylko pozbyć się tłuszczu w udach i łydkach! Popadam w kompleksy. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Droga Ewelino!

Zdecydowanie odradzam Ci dalsze odchudzanie. Nie tylko nie masz nadwagi, masz zbyt małą masę ciała w stosunku do wzrostu. Tak jak przypuszczasz, nie ma ,,magicznego środka" na odchudzanie określonej partii ciała. Próby odchudzenia łydek skończą się znacznym wychudzeniem całego ciała.

Objętość łydek i wokół kostek jest przede wszystkim zależna od budowy mięśni i kości, w tym miejscu zazwyczaj nie odkłada się tłuszcz. Weź również po uwagę, ze znajdujesz się w okresie intensywnego wzrostu, twoje ciało i sylwetka będzie jeszcze się zmieniać. Zbyt intensywne odchudzanie się może natomiast spowodować zahamowanie wzrostu i inne problemy zdrowotne. Proponuję, abyś zadała pytanie ekspertowi na abccwiczenia.pl - jakie ćwiczenia możesz wykonywać przy kontuzji stopy.

Z pozdrowieniami