Co zrobić, żebym schudł?

Ważę 57 kg, mam 11 lat, płeć męska. Wcześniej nie próbowałem się odchudzać. Byłem u lekarza, kazał mi pić mineralną wodę i jeść warzywa. Jem 1-2 posiłki dziennie i małą przekąskę. W weekendy jadam 1-3 posiłki (nie wiadomo, co mama zrobi na obiad), na śniadanie chleb z masłem i z serkiem ziołowym, na kolację chleb z masłem szynką i musztardą.

Witam serdecznie,

na początek zapoznaj się z lekturą na temat odchudzania dzieci: http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-dzieci

Jak widzisz odchudzanie u dzieci wygląda inaczej niż u dorosłych. Nie możesz ograniczać jedzenia i stosować diet odchudzających, ponieważ rozwijasz się. Zdrowe odżywianie plus aktywność fizyczna to podstawa.

Powinieneś jeść częściej posiłki, najlepiej 5 razy dziennie: 3 większe i 2 mniejsze. Jeden, czy dwa posiłki dziennie to za mało, by pobudzić metabolizm!

Jedz dużo warzyw, a owoce w mniejszych ilościach. Musztardę na kanapce zastąp, np. pomidorem lub ogórkiem. Pieczywo wybieraj razowe, wieloziarniste zamiast białego. Zamiast serów topionych jedz chudy twaróg, a zamiast tłustej szynki - polędwicę lub wędlinę drobiową.

Ruszaj się jak najwięcej i kiedy tylko możesz. Zapisz się na zajęcia sportowe lub jeśli wolisz ćwicz codziennie sam - przynajmniej godzinę dziennie.

Kolejna lektura obowiązkowa to piramida żywienia:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia

Porozmawiaj z mamą i poproś ją, by przyrządzała Ci dietetyczne obiady i kanapki do szkoły.

Pozdrawiam